čtvrtek 19. října 2017

Jaký je v tom háček?

Háčky bývají kovové (hliníkové či ocelové), dřevěné nebo bambusové, ale také rozebiratelné, s rukojetí, ergonomické, ze slonoviny nebo plastové (na ty pozor!), vyřezávané, ručně vyráběné, doma vylepšované, bláznivě barevné, starožitné, v sadě a s pouzdrem, levné, dražší, a nebo dokonce pořádně drahé (to je případ těch z posledního snímku).

Jak si vybrat?

Různým přízím vyhovují různé háčky. Také různým háčkařkám vyhovují různé háčky.  (A to ještě nemluvíme o ceně, že...)

Podělte se o své zkušenosti :-) 

Všechny fotografie jsou z internetu.


6 komentářů:

 1. Některé jsou opravdu skvostné. Já jsem asi ustrnula na obyčejných kovových, koupila jsem si jeden bambusový a nějak mi nepadl do rukou :o).
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám bambusové ráda, ale nízká čísla se snadno lámou, silnější se ohýbají a teď se mi háček malinko naštípl a drhne :-( Takže za mě: bambus dobrý, ale vyšší spotřeba háčků :-D

   Vymazat
 2. Plánovala jsem, že až budu velká, našetřím si na luxusní dřevěné sady :). Zatím používám indické či jaké plasťáky za pár kaček a na výsledek to asi nemá valný vliv. Do ruky mi víc vyhovují širší rukojeti, takže šikovný manžel vymyslel, že kovové po babičce mi osadí do rukojetí ze dřeva a bude luxusní sada na to šup a navíc vyrobená s láskou a ze dřeva z naší zahrady.
  Milada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je výborný nápad, Milado :-) To by se mi taky líbilo, stromy máme :-D

   Vymazat
 3. Některé jsou opravdu krásné kousky. Mám doma dřevěné, bambusové, plastové i kovové, ale nej (častěji, raději, více) používám klasické Pony háčky, možná proto, že jsem se s nimi učila háčkovat a mám je tak nějak "v ruce". Vím, že je to o zvyku, ale když si můžu vybrat, tak prostě Pony :-). Hezký den, Míša.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mám dva háčky Pony a háčkuje se s nimi fajn :-)

   Vymazat