úterý 5. června 2018

Do třetice: Medvědí stopy


Tak třetí pokus, jak zachytit/naznačit postup u šátku Medvědí stopy.

Šátek Medvědí stopy je trojúhelníkový osově symetrický krajkový šátek z recyklované bavlny s poměrně velkou hloubkou/výškou.

Rozměr: šátek ve tvaru trojúhelníka o rozpětí cca 170 cm při výšce/hloubce šálu cca 90 cm.

Příze: Denim Lace ROWAN (149 g), 95 % recyklovaná bavlna + 5 % jiná vlákna.

Šátek tvoří dvě krajové sekce (zeleně), které se od druhé řady opakují v každé řadě, a vlastní krajkový vzor. Ten tvoří lasturky ze tří řad: první lasturková řada = 7DS, druhá lasturková řada = 7 (DS+ŘO), třetí lasturková řada = 6(PUFF+ŘO). 
Puffy jsou u tohoto šátku pětkrát nahozené. Je možné samozřejmě nahazovat jen čtyřikrát či třikrát).

0 Začínáme magickou smyčkou.

1 Do smyčky 5ŘO na obrat, 5DS, 1DDS.

2 5ŘO na obrat, 3DS za druhý sloupek předchozí řady, 5ŘO (= střed), 3DS+1DDS před předposlední sloupek předchozí řady.

3 5ŘO na obrat, 3DS za druhý sloupek předchozí řady, 5ŘO, 1PO do smyčky z řetízkových ok předchozí řady (= střed), 5ŘO, 3DS+1DDS před předposlední sloupek předchozí řady.

4 5ŘO na obrat, 3DS za druhý sloupek předchozí řady, 5ŘO, 1PO do smyčky z řetízkových ok předchozí řady, 5ŘO (= střed), 1PO, 5ŘO, 3DS+1DDS před předposlední sloupek předchozí řady.

5 5ŘO na obrat, 3DS za druhý sloupek předchozí řady, 5ŘO, 7DS do smyčky z řetízkových ok předchozí řady (= střed), 5ŘO, 3DS+1DDS před předposlední sloupek předchozí řady.

6 5ŘO na obrat, 3DS za druhý sloupek předchozí řady, 5ŘO, 7(DS+1ŘO) do smyčky z řetízkových ok předchozí řady (= střed), 5ŘO, 3DS+1DDS před předposlední sloupek předchozí řady.

7 5ŘO na obrat, 3DS za druhý sloupek předchozí řady, 5ŘO, PUFF+1ŘO nad každé řetízkové oko předchozí řady, tj. celkem 6 puffů (= střed), 5ŘO, 3DS+1DDS před předposlední sloupek předchozí řady.

8 Vzor osmé řady tvoří řetízková a pevná oka.
5ŘO na obrat, 3DS za druhý sloupek předchozí řady, 5ŘO, 1PO do smyčky viz obr., 5ŘO, 1PO do smyčky viz obr., 3ŘO, 1PO, 5ŘO (= střed), 1PO, 3ŘO, 1PO, 5ŘO, 1PO, 5ŘO, 3DS+1DDS před předposlední sloupek předchozí řady.

9 V deváté řadě (paralelní s pátou řadou) vznikají dvě lasturky opět ze 7DS. Mezi lasturkami jsou 3ŘO (= střed).

10 V desáté řadě (paralelní s šestou řadou) pokračují dvě lasturky 7(DS+ŘO) a mezi lasturkami je 1PO do středu předchozí řady (=střed).

11 Jedenáctá řada ukončuje lasturky šesti puffy, stejně jako v sedmé řadě, mezi nimi je 1ŘO (= střed).

12 Vzor dvanácté řady tvoří opět jen řetízková a pevná oka jako v osmé řadě.
3 komentáře:

 1. Petro, díky za upřesnění vzoru, začnu znovu, háčkovala jsem 2x nahozené dlouhé sloupky, namísto dlouhých sloupků :o)). Vzor se mi moc líbí s těmi puffy.
  Měj se hezky.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, Alenko,že jsem v tom popisu nenasekala nějaké chyby :-)

   Vymazat
  2. Nenasekala Petro, brzy jsem si i vzor zapamatovala a háčkovalo se mi dobře. Zrovna jsem spotřebovala posledních pár metrů. Háčkovala jsem také z Denim Lace Rowan, ale asi jsem háčkovala menším háčkem, protože ho mám ve výšce 80 cm a rozpětí mi vyšlo pouhých 150 cm :o) a spotřebovala jsem také 150 g. Bohužel Vlněné sestry již mají Denim vyprodaný.
   Díky za vzorek.
   Ála

   Vymazat