čtvrtek 19. října 2017

Jaký je v tom háček?

Háčky bývají kovové (hliníkové či ocelové), dřevěné nebo bambusové, ale také rozebiratelné, s rukojetí, ergonomické, ze slonoviny nebo plastové (na ty pozor!), vyřezávané, ručně vyráběné, doma vylepšované, bláznivě barevné, starožitné, v sadě a s pouzdrem, levné, dražší, a nebo dokonce pořádně drahé (to je případ těch z posledního snímku).

Jak si vybrat?

Různým přízím vyhovují různé háčky. Také různým háčkařkám vyhovují různé háčky.  (A to ještě nemluvíme o ceně, že...)

Podělte se o své zkušenosti :-) 

Všechny fotografie jsou z internetu.


7 komentářů:

 1. Některé jsou opravdu skvostné. Já jsem asi ustrnula na obyčejných kovových, koupila jsem si jeden bambusový a nějak mi nepadl do rukou :o).
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám bambusové ráda, ale nízká čísla se snadno lámou, silnější se ohýbají a teď se mi háček malinko naštípl a drhne :-( Takže za mě: bambus dobrý, ale vyšší spotřeba háčků :-D

   Vymazat
 2. Plánovala jsem, že až budu velká, našetřím si na luxusní dřevěné sady :). Zatím používám indické či jaké plasťáky za pár kaček a na výsledek to asi nemá valný vliv. Do ruky mi víc vyhovují širší rukojeti, takže šikovný manžel vymyslel, že kovové po babičce mi osadí do rukojetí ze dřeva a bude luxusní sada na to šup a navíc vyrobená s láskou a ze dřeva z naší zahrady.
  Milada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je výborný nápad, Milado :-) To by se mi taky líbilo, stromy máme :-D

   Vymazat
 3. Některé jsou opravdu krásné kousky. Mám doma dřevěné, bambusové, plastové i kovové, ale nej (častěji, raději, více) používám klasické Pony háčky, možná proto, že jsem se s nimi učila háčkovat a mám je tak nějak "v ruce". Vím, že je to o zvyku, ale když si můžu vybrat, tak prostě Pony :-). Hezký den, Míša.

  OdpovědětVymazat
 4. Hezký večer! Měl bych dotaz, kdepak se takové dřevěné, vyřezávané či bambusové háčky dají obstarat.Rád bych nějaké pořídil, pochopitelně že né pro sebe ale jako dárek. Děkuji. Karel

  OdpovědětVymazat