středa 26. dubna 2017

INSPIRACE: Kerry Lord


Háčkované hračky, to je v současnosti velký hit na sociálních sítích, na hand made serverech i na pultech stánků s rukodělnou tvorbou. Navzdory tomu se na zdejších stránkách jedná o téma dosud opomíjené (a z řady důvodů i nadále spíše okrajové).

Britskou designérku Kerry Lord však nelze přehlédnout, jen tak minout a nezastavit se v jejím půvabném háčkovaném zvěřinci. 

A věřili byste tomu, že háčkovat zvířátka naučila teprve před několika lety díky videonávodům na YouTube? Ano, to je ta paní, která pro svého syna Edwarda uháčkovala celou zoologickou a pro ostatní maminky, babičky, tetičky a nadšenkyně vytvořila k jednotlivým zvířátkům návody, aby tyto mohly uháčkovat totéž. A kdyby si snad nad knihou lámaly hlavu, nachystala pro ně i krátká instruktážní videa, mimochodem se zřetelnou a srozumitelnou angličtinou. 

Tak třeba gepard Hamlet: Háčkovat, nebo neháčkovat?


Pro ty, kteří by chtlěi návody Kerry Lord v češtině, vydalo loni nakladatelství Metafora knížku Háčkovaní ptáčci


4 komentáře:

 1. Několik hraček zvířátek jsem již také uháčkovala, ale je pracné vše postupně naplnit, sešít, přišít na správná místa, aby z toho nakonec vylezlo přesně to, co správně má. Vše pak vyváží rozzářená očiska malých capartů :o).
  Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyzkoušela jsem si výrobu látkového králíka u Marie Břichopasové a při představě, že bych jednotlivé díly měla ještě háčkovat, bych asi vyletěla z kůže :-) Takže v tomto směru mě žádná rozzářená očka nemotivují dostatečně :-D

   Vymazat
 2. Peti já hračky háčkuji ráda, ale k sešívání se opravdu přemlouvám 😊
  Knížku háčkovaní ptáčci mám a jsou tam opravdu zajímavé návody krásných ptáčků 😊. Knížka se moc povedla.. Přeji ti až už je ti lépe.Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Zdeni, za přání a komentář k ptáčkové knížce :-)

   Vymazat