úterý 14. března 2017

INSPIRACE: Sophie Digard

Pohlednice Claudine Sophie Digard

Pinterest  je plný překrásných háčkovaných šál a náhrdelníků Sophie Digard, ovšem zjistit nějaké podrobnosti o její tvorbě, nebo dokonce o ní samé není vůbec jednoduché.

Takže útržkovitě a nesystematicky.

Sophie Digard je francouzská designérka zabývající se především háčkovanou a vyšívanou tvorbou.
Kolekce šál, tašek, pokrývek či šperků navrhuje a vytváří od roku 1999. Ve své tvorbě používá především jednonitkové ručně barvené merino či len. 
Na Madagaskaru zaměstnává v rámci fair trade desítky až stovky tamějších žen.

S tvorbou Sophie Digard se můžeme setkat např. na stránkách blogu The French Needle, v londýnském obchodě Loop či ve filmu Bright Star (2009).

Romantický básník John Keats, anglicky přesvědčivé reálie vytvářející atmosféru počátku 19. století a k tomu háčkované doplňky Sophie Digard... Je tu snad někdo, kdo nemá chuť se okamžitě pustit do háčkování?

Foto Pinterest

2 komentáře:

 1. Ach, milá Petro, teď jste brnkla opravdu na mou strunu. Bright Star a skvostný živůtek, co nejdřív nosila Fanny a později i její mladší sestřička... Kolikrát jsem si říkala, že bych chtěla v těch samých barvách alespoň úzkou šálku...
  (Pro mne úžasný zážitek dívat se ve filmu na podrobně nasnímané vyšívání a šití. Málem "instruktážní video" :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miluju tu midsomerskou výpravnost :-) I bez ohledu na dobovou autentičnost. Myslím, že se jim daří vytvářet velmi přesvědčivou Arkádii. A na ty šály se v Londýně musíte aspoň podívat!

   Vymazat