sobota 18. února 2017

KLUBÍČKA: Loop (Londýn)Loop není obchod s přízí, ale vlněné nebe. 

Maličký krámek s mimořádně úzkými vstupními dveřmi se nachází v jedné z uliček starého Islingtonu nedaleko stanice metra The Angel spolu  se starobylými zakázkovými krejčovstvími, kloboučnictvími, cukrářem a nejrůznějšími hospodami a hospůdkami. A zatímco na blízké hlavní třídě září neonové nápisy všemožných světových značek, tady poblikávají staré lucerny a rachotí plechové rolety. Po dláždění tudy ostrým krokem kráčí Sherlock Holmes a kdesi ve stínu se docela určitě skrývá Mackie Messer, achmůjbóže, jo, Mackie Messer, ten vrah.

Jakmile se však protáhnete dovnitř, rázem zapomenete nejen na krále podsvětí a geniálního detektiva, ale i na vytrvalý londýnský déšť. Protože všude kolem je samá vlna, přímo přívalová vlna vlny. A taky alpaka a hedvábí a merino a kašmír, samozřejmě - a nikde žádný akryl. A nejen to - na stěnách visí háčkované náhrdelníky Sophie Digard a na policích leží její háčkované a vyšívané šály a rozhodně tu chybí cedulka Nesahat!

foto Pinterest

foto Pinterest

foto Pinterest

foto Pinterest


Můžete si sednout do křesla a listovat v knihách, v časopisech a návodech a nikdo na vás nebude pospíchat, honem honem, zavíráme.

foto Pinterest


Pokud přijdete ve čtvrtek v podvečer a vydáte se po strmém schodišti do prvního patra, můžete si zaplést nebo zaháčkovat společně s místními dámami a pánem. Neumějí sice česky (vědecky dokázáno), ale jsou velmi milí a uvidíte, že český způsob háčkování/pletení je uvede v naprostý úžas. 

foto Pinterest

Tak až příště pojedete do Londýna, vynechejte Big Ben, Tower Bridge i Hyde Park, a chytněte se rovnou do vlněné smyčky Loop.

8 komentářů:

 1. Peti, to se nádherně čte, úplně jsem se zasnila :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těch několik uliček v Islingtonu bylo to nejmalebnější a nejstylovější, co jsem v Londýně viděla. Ale dost možná k tomu dojmu přispělo podvečerní šero a mírné sněžení.

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. A k tomu to jejich vlídné zacházení se zákazníkem! Dokonce i se zcela promoklým zákazníkem, který nejspíš vůbec nic nekoupí :-D

   Vymazat
 3. Tohle, tohle, tohle já potřebuji! Dívat se, šáhnout si, souznít. Příze, šály a náhrdelníky, to je taková krása... Mám pocit, že se zde zastavil čas a všemu vládne viktoriánský duch. Nádherné, že někde na světě takové místo je. (Omlouvám se za citový výlev...)
  Jdu si udělat čaj do anglického porcelánu, pustím si The beggar's opera a háček honem do ruky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jsem konečně našla svou únorovou destinaci :-) V tom krámku (a nejen v tom) si člověk připadal úplně jako doma. Tedy až na to množství vlny :-D
   Ten anglický porcelán není marný nápad, udělám totéž!

   Vymazat
 4. Sophie Digard, to je nebe. Každý z těch náhrdelníků bych mohla nosit! Krásně ses měla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, sedmé nebe! A ty její šály! Těším se, že si příště vyhradím víc času a všechno důkladně prozkoumám :-)

   Vymazat