čtvrtek 5. ledna 2017

Mouchy v pavučiněTomuto webu, totiž we(b)logu, je právě pět dní a zlobí. Prostě má mouchy a je třeba je postupně vychytat. Velká omluva všem, kteří uvízli (a uvíznou) v síti zdejších příspěvků a stránek.

Možná proto by spanilomyslným čtenářům/spanilomyslným čtenářkám mohly pomoci následující informace.

Autorka si v uplynulých měsících listovala v různých nabídkách tvorby webových stránek a pak se zčásti z pohodlnosti (blogger zná) a zčásti z rozmaru (opičárny, to je její) rozhodla propojit dva blogy a vytvořit webově blogové stránky, zkrátka blog, který bude fungovat spíš jako web, nebo web, který bude také fungovat trochu jako blog.

To s sebou pochopitelně přineslo určitá úskalí. Dnes se jedno takové projevilo v plné parádě.

Háčkovací stránky uháčkuj si s námi jsou tvořeny ze dvou částí: A) uhackujsi.blogspot.cz a B) uhackujsi-vzory.blogspot.cz. Část A je základní, prostě home. Její výhodou jsou tři sloupce a jedna lišta, takže do áčka se vejde nejen blog, ale i poměrně dost odkazů vpravo, vlevo i nahoře na liště. Nevýhodou je úzké pole pro blog, resp. blogové fotografie. Proto jsou některé rozsáhlejší příspěvky dislokovány do části B, kde především fotografie mají větší prostor k uplatnění.

Tím ovšem dochází k určitému zmatku. Část A funguje, jak má: možnost připojit komentář je funkční jak u blogu (funkce příspěvky), tak u odkazů (funkce stránky). Jenže část B stávkuje. Zřejmě se jí nelíbilo, že nemá vlastní blogovou část, a tak zablokovala připojování komentářů ke stránkám. Chyba se v nastavení, ale kde, že...

22.47 Moucha lapena. Komentáře fungují.

Žádné komentáře:

Okomentovat